Paintball Bieszczady

Paintball w Bieszczadach

Paintball Bieszczady

Paintball To jedna z najlepszych rozrywek dla grup, emocje, adrenalina, ruch a przede wszystkim komunikacja w zespole.


Paintball to zabawa praktycznie dla każdej grupy wiekowej, a historia sięga lat 80` XX wieku. W przeszłości markery paintballowe było wykorzystane do znakowania bydła na pastwiskach.

W Bieszczadach posiadamy pole paintballowe w Moczarach koło Ustrzyk Dolnych, to specjalnie przygotowany teren ze sztucznymi przeszkodami, ściany z desek, opon, transzeje, okopy, przeszkody z beczek, wrak. Teren dla bezpieczeństwa obserwujących odgrodzony jest specjalną siatką, posiadamy również dużą wiatę grillową, toalety i parking.

W naszych grach wykorzystujemy markery BT-4, maski X-Ray i Thermal Helix, mundury polskiej, niemieckiej, brytyjskiej i szwajcarskiej armii.

Najpopularniejsze scenariusze w grach paintballowych to drużyna na drużynę czyli „ dead match”, zdobywanie flagi przeciwnika czyli „ capture the flag”, flaga na środku, ochrona VIPa.

Paintball w Bieszczadach to najpopularniejsza rozrywka podczas imprez firmowy, wieczorów kawalerskich, imprez integracyjnych.

Oprócz naszego pola organizujemy gry na terenie starej cegielni w budynkach, lub jak w przypadku Hotelu Arłamów i Perła Bieszczadów w terenie leśnym.

Jesteśmy w stanie dojechać ze sprzętem paintballowym w dowolne miejsce po uprzednim uzgodnieniu terenu rozrywek.

Paintball w ostatnich latach stał się podstawową atrakcja wycieczek szkolnych i zielonych szkół w Bieszczadach.

Czy paintball jest bezpieczny?  Tak, paintball jest bezpieczny jeśli oczywiście zachowa się wszelkie warunki bezpieczeństwa które omawiane są przed grą. Ukończylismy specjalny kurs instruktora paintballu, każdą grę poprzedza instruktarz. Nad przebiegiem gry w paintball, w zalezności od ilosci graczy czuwa przynajmniej jeden sędzia.

Czy paint ball boli?   Trafienie jest odczuwalne, duże znaczenie ma odległość z której padł strzał ( mówimy o tym podczas instruktarzu), oraz ustawienia markera paintbalowego, czyli chronowanie. Marker ma dozwoloną, określoną w przepisach predkość wylotową kulki - 300 fps.

Od ilu lat można grać w paintball ?  Zazwyczej jest to próg 12 - 13 roku życia, ale to jest dość mocno uwarunkowane warunkami fizycznymi i psychicznymi. Uczestnik musi być świadomy podejmowanych, nieraz szybko decyzji. Górnej granicy wiekowej w paintballu raczej nie ma.

Czy wszędzie można grać w paintball ? W Bieszczadach na paintball zapraszamy na nasze specjalnie przygotowane pole koło Ustrzyk Dolnych. Jest specjalny teren , bezpieczny dla graczy i oserwatorów. No i nie wszędzie mozna grać w paintball, omijamy wszelkie tereny chronione, tereny LP. Najlepszy teren to taki, na którym właściciel udzielił zgody i warunki bezpieczeństwa będą w 100 % spełnione.
Najlepsze miesca na paintball to tereny zróżnicowane, łąka z kilkoma krzaczkami na pewno nie będzie atrakcyjna. Organizujemy gry paintball również w budynkach starej cegielni.

Ile trwa rozgrywka w paintball? To naprawdę zalleży od graczy, ale średnio pakiet 100 kul starcza no około godzinę zabawy.

Sprzęt do paintballa czyli markery można również wykorzystać podczas pikników i festynów, wtedy budujemy strzelnicę paintballową, która cieszy się dużych zainteresowanie uczestników.

Ile kosztuje gra w paintball ? Cena jak wszędzie uzależniona jest od ilosci osób, zadeklarowanych kul, atrakcji dodatkowych itp. Pakiet podstawowy dla klienta indywidualnego wynosi 60 zł, w tym sprzęt, mundur i 200 kul. Dodatkowe kule to koszt 15 zł/ 100 szt. Wycieczki szkolne korzystające z paintballu mogą u nas liczyć na ceny 50 zł/ osoba i 200 kul do wystrzelania. Organizujemy również dodatkowe atrakcje jak grille, gulasz z kociołka, degustacja serów i alkoholi regionalnych. Jako organizator turystyki współpracujemy z firmami oferującymi transport osobowy.

W związku z tym że mamy praktycznie co chwilę jakieś promocje prosimy o kontakt telefoniczny celem ustalenia ceny: 880 244 795


A oto kilka ciekawych form pisania słowa Paintball: pinbal, pajntbol, pajntball, paint bal 


Pliki do pobrania